Pohádkový les 2015

 

Ačkoliv Mezinárodní den dětí slavíme 1.6., v Hradci nad Svitavou měly děti svůj velký den 13.6. Jako každý rok, tak i letos jsme pro ně uspořádali velmi oblíbený Pohádkový les, tentokrát na téma Kouzla a čáry. Pohádková brána se podle harmonogramu měla otevřít ve 13:00 hod., ale vzhledem k velké návštěvnosti a plno malých nedočkavců jsme děti začali do lesa pouštět o trochu dříve. Na cestu dostaly malý perníček, který jim napověděl, kdo je bude v lese čekat.

Na trase bylo umístěno celkem 10 stanovišť, kde děti plnily zadané úkoly. U Sněhurky ustlaly postýlky, u Pipi Dlouhé Punčochy pletly copánky, u vodníků se chytaly rybičky, u Popelky zase třídily čočku a hrách, u Malé čarodějnice barvily kytičky a osazovaly zahrádku, u Lesních skřítků musely zapojit své svaly a přelézt úsek na zavěšených lanech, u myslivců střílely ze vzduchovky a luku…

Za splněné úkoly děti dostaly odměnu a razítko do zakoupeného Pohádkového pasu a po návratu do cíle balíček dobrot, krásnou medaili a překvapení. Pohádkový pas byl slosovatelný. Vylosováním byl vyhlášen nový král Pohádkového lesa, který se jmenuje Míša a je z Bystrého u Poličky. Jeho maminka zároveň přislíbila, že příští rok s králem Míšou určitě přijede předat korunovační klenoty dalšímu králi.

V areálu Žabky byl pro děti připraven skákací hrad, dětské tetování, aquazorbing, pirátská loď s oblíbeným pirátem Ríšou i kánoe, nad hlavami se nám proletělo letadlo, tanečnice ZUMBY nás rozproudily a za chvíli jsme už sledovali ukázku malých hasičů. Ta největší odměna podařeného horkého dne byla nejen pro děti, ale i pro některé rodiče pěna, kterou si mohli užívat všichni tak dlouho, dokud hasičům nedošla voda smiley.

Podle bezprostředních ohlasů návštěvníků a i třeba komentářů na hradeckém facebooku jsme skutečně moc rádi, že se akce povedla, počasí nám přálo, nálada všech byla perfektní. 

Velké poděkování patří především níže uvedeným sponzorům:

Obec Hradec nad Svitavou, SYLAN s.r.o., FIBERTEX, a.s., HEŘMAN BINDER, PAVEL ŽIŽKA, SVITAP J.H.J. s.r.o., Partners Financial Services, a.s., ERA Poštovní spořitelna, RAVENSBURGER, ZDENĚK PYTEL – ŽABKA, KAREL DOBIÁŠ, KAREL NEČAS, Svaz důchodců Hradec nad Svitavou, Dobrovolní hasiči Hradec nad Svitavou, Myslivci Hradec nad Svitavou, MICHAL PAVLIŠ – TRUHLÁŘSTVÍ, RICHARD DLÁBEK, MICHAELA BEDNÁŘOVÁ, MARIE POHANKOVÁ, JANA KRIŠTOFOVÁ, ZDENĚK ODEHNAL, ZDENĚK VAŘEJKA, JÁN GIRGA, PETRA RŮŽIČKOVÁ, STANISLAVA VANĚČKOVÁ, JAN A RŮŽENA ŠVRČINOVI, WINGS CLUB Svitavy, Školní jídelna.

Dále moc děkujeme všem dobrovolníkům, malým i velkým, kteří přiložili ruce k dílu a pomohli při přípravě letošního Pohádkového lesa. 

 

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.